האגודה לקידוד המוצר בישראל (ממ"י), GS1 ישראל, פועלת לקידום הקשר בין ספקים ומשווקים בישראל לטובת ייעול שרשרת האספקה. קידום הקשר, נעשה על ידי הקניית שיטות עבודה מתקדמות וסטנדרטים להעברת מידע בין גופים תוך יצירת שפה אחידה ובינלאומית לעסקים. שיטות העבודה משלבות שימוש בטכנלוגיות ברקוד , RFID ,סחר אלקטרוני (EDI) ועוד.

ברקוד מהו?

במדינות רבות בעולם אנשים קונים מדי יום בחנויות ובמרכולים מוצרים שמכירתם נרשמת בסריקת בר-קוד. כדי להבטיח רישום מכירה מדויק, כל מספר המיוצג על ידי בר-קוד חייב להיות ייחודי. הכוונה כאן לא רק לפריטים העוברים דרך הקופה, אלא גם לפריטים המהווים יחידות לוגיסטיות (כלומר, שעבורם מתבצעות פעולות כמו הזמנה, משלוח וחיוב בכל שרשרת אספקה).
 
הקצאת מספר ייחודי לכל מוצר מבטיחה מערכת פונקציונלית אחידה העומדת בכללי התקן EAN/UCC. מספר זה ידוע בשם GTIN (מספר פריט מסחרי גלובלי), והוא מכיל עד 14 ספרות. המספר המוקצה למוצר חייב לעבור מהיצרן דרך שרשרת האספקה לכל הגורמים המעורבים לפני ביצוע העסקה, כך שניתן יהיה להגדיר את המערכות.

סימון האריזות בברקוד המציין את מספר המוצר המוכלל באריזה בתוספת ציון של כמות היחידות באותה אריזה (ע"י שימוש בקוד אריזה עליו נפרט בהמשך), יאפשר לכל המשתתפים בשרשרת האספקה שינוע וקליטה מהירה יותר של סחורות וניהול יעיל ומדויק של מחסנים.
 
סימון מאפיינים נוספים על גבי האריזה בנוסף לקוד המוצר וסוג האריזה מייחד למעשה את אותה אריזה מאריזות אחרות (של אותו מוצר) ומאפשר התייחסות לוגיסטית לכל אריזה בהתאם לאפיוניה.

 

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
Copyrights © Gs1 Israel, 2007. all rights reserved