האגודה לקידוד המוצר בישראל (ממ"י), GS1 ישראל, פועלת לקידום הקשר בין ספקים ומשווקים בישראל לטובת ייעול שרשרת האספקה. קידום הקשר, נעשה על ידי הקניית שיטות עבודה מתקדמות וסטנדרטים להעברת מידע בין גופים תוך יצירת שפה אחידה ובינלאומית לעסקים. שיטות העבודה משלבות שימוש בטכנלוגיות ברקוד , RFID ,סחר אלקטרוני (EDI) ועוד.

שיטות קיטלוג שונות פועלות בתיאום

לרבות מהחברות חברה בעולם יש מסדי נתונים המכילים מידע על המוצרים שהן מייצרות, מוכרות או קונות. מסדי נתונים אלה פועלים ממש כמו קטלוגים שבהם יכולים הצרכנים להשתמש כדי לבצע הזמנה ולנהל את קו האספקה שלהם. כאשר חברה אחת צריכה לבצע שינויים במסד הנתונים שלה או להוסיף פריט חדש  מתעוררים קשיים: לפתע פתאום ה"קטלוג" שלהם אינו מעודכן יותר, והמידע אינו אמין יותר.

זה הפך אפילו חשוב יותר בשנים האחרונות:  טעויות בחשבוניות וחוסר יעילות בקו אספקה שהפך גלובלי מפחיתים רווחיות חברות ואת יעילותן.

רשת סינכרוניזציה עולמית לנתונים של GS1,  או Global Data Syncronisation Network®, מאפשרת לחברות הסוחרות זו עם זו שתמיד יהיה להן את אותו מידע  במערכותיהן. כל שינוי שנעשה על ידי חברה אחת זמין מיד ובאופן אוטומטי לכל שאר החברות העושות איתה עסקים.

מידע מדויק, מפורט ומעודכן על מוצר מביא תועלת הן לחברות והן לצרכנים.  בעלי מותגים יכולים להוציא לשוק מוצרים חדשים מהר יותר וחלק יותר. לקמעונאים יש פחות עבודה מנהלית ופחות שגיאות בהזמנה ובמשלוח. והקונים בסופרמרקטים יכולים לקנות את המוצר שאותו הם רוצים, במקום לראות מדף ריק.

רשת הסינכרוניזציה העולמית לנתונים של GS1 מאפשרת לשותפים בשרשרת האספקה לסנכרן מידע  באופן שוטף, ובכך משפרת את היעילות בקווי האספקה, ומספקת שירות טוב יותר ללקוח.

 

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
Copyrights © Gs1 Israel, 2007. all rights reserved